
Bár a lakásbiztosítás kampánynak nem dedikált célja a környezettudatosság növelése, én mégis úgy gondolom, hogy erre is kiváló lehetőséget nyújt. Egy hagyományos papíros szerződéskötés körülbelül 10-15 oldal felhasználását igényli. Papírmentes ügyintézést választva mindezt megspórolhatjuk, és kényelmesen, áldozatmentesen csökkenthetjük az ökológiai lábnyomunkat. Ismerd meg bővebben, milyen más előnyöket nyújt a digitális szerződéskötést!
A tavalyi statisztikákat alapul véve 640 ezer szerződés mozdult meg. Idén, hasonló számok mellett ez 6.400.000 – 9.600.000 darab el nem használt papírlapot jelenthet, amennyiben minden szerződést papír nélkül kötnek meg az ügyfelek. Ez említésre méltó előnye lehet az idei és a későbbi hasonló kampányoknak.
Ha a fenti számokhoz hozzárakjuk azt is, hogy a papírmentes szerződéskötési folyamatok után a kötvény és a későbbi tájékoztató levelek sem postán, hanem e-mailben lesznek kiküldve, akkor bőven tízmilliós nagyságrendben csökkenthetjük a felesleges papírfelhasználásunkat.
Tisztában vagyok azzal, hogy környezetkímélő életet folytatni nem mindig könnyű, ezért összegyűjtöttem, hogy ebben a konkrét esetben milyen egyéb előnyei lehetnek számodra a fenntarthatóbb cselekvésnek.
1. Kényelem
Gyorsabb ügyintézés – A dokumentumokat azonnal aláírhatod és elküldheted, nincs szükség nyomtatásra, utazásra, postázásra, sorbanállásra vagy személyes ügyintézésre. Az idő az egyik legértékesebb erőforrásunk, mert egyszer eltelik, és nem lehet visszahozni vagy újrateremteni. Bármilyen megoldás, amivel időt nyerhetünk, minimum megfontolásra érdemes.
Bárhonnan elérhető – A szerződés online elérhető és tárolható, így bármikor visszakereshető, nem tudjuk elhagyni. Érthető módon senki sem szereti elképzelni a pillanatot, amikor az éppen lángoló házát nézi tétlenül, de nem nehéz belátni, hogy egy ilyen szituációban jól jön, ha online egyből elérhető és visszakereshető a biztosítási kötvényünk.
Kevesebb adminisztrációs teher – Nincs szükség papíralapú tárolásra, így egyszerűbb és átláthatóbb a dokumentumkezelés. Fordult már elő veled olyan, hogy kerestél valamit, de sehogy se találtad? Egy védelmet nyújtó biztosítás papírjait jellemzően csak a baj bekövetkezte után kezdjük el lázasan keresgélni. Sokat egyszerűsíthet egy ilyen, amúgy is gondterhes helyzetben, ha nem kell keresgélnünk, mert egyből kéznél vannak a digitális dokumentumok.
2. Fenntarthatóság
Kevesebb papírfelhasználás – A digitális megoldások csökkentik a fakivágást és a környezet terhelését. Nyilvánvaló, hogy környezeti lábnyom nélkül nem lehet élni – legalábbis ebben a modern világban. Mindazonáltal egy-egy apró figyelmesség is hozzájárulhat ahhoz, hogy valóban csökkenteni tudjuk az élővilágra gyakorolt negatív hatásunkat.
Kisebb ökológiai lábnyom – Ami fizikai formában van, azt bizony valahol tárolni is kell. Ehhez pedig tároló eszközökre, például iratpapucsokra, mappákra van szükség. Ezzel szembe a digitális dokumentumainkat kényelmesen tudjuk tárolni a felhőben, vagy azon az okoseszközön, amit amúgy is nap mint nap rendszeresen használunk.
Hosszú távú fenntarthatóság – Nemcsak a vállalatok, hanem mi magunk is elköteleződhetünk a zöldebb megoldások mellett, hozzájárulva a környezetvédelemhez. Sok kicsi sokra megy! Sok esetben előfordulhat, hogy a “nagyvállalati zöldítés” plusz terheket ró a felhasználókra, fogyasztókra, emiatt rossz érzések kapcsolódhatnak hozzá.
Pont emiatt nagyon értékesek azok a környezettudatos megoldások, amelyek egyszerre tehermentesítik a felhasználókat, a vállalatokat és a környezetünket is.
3. Hatékonyság
Automatizált és gyors feldolgozás – A szerződések elektronikusan is ellenőrizhetők és jóváhagyhatók, csökkentve az emberi hibák lehetőségét. Egy papír alapon kötött szerződés útja igencsak hosszúra nyúlik. Valaki elviszi a postára, ott iktatják, majd kézbesítik a biztosítónak, ahol átveszi valaki, elviszi annak, aki majd kibontja, és végül ez a személy egyesével minden karaktert bepötyög a számítógépbe, digitalizálja az ajánlatot. Aztán később minden levélváltásnál ugyanez megismétlődhet. Végső soron pont ugyanúgy digitalizálva lesznek az adatok, csak körülményesebben, lassabban és több hibalehetőséget kockáztatva érjük el ugyanazt az eredményt.
Egyszerű integráció más rendszerekkel – Az elektronikus szerződések könnyen összekapcsolhatók más ügyviteli rendszerekkel, így a jövőbeni módosítások is könnyebbek lesznek. Életünk során jellemzően nem csak egyszer fogunk lakásbiztosítást kötni. Időről időre előfordulhat, hogy változik az ingatlanunk és a benne tárolt ingóságok értéke, mennyisége. Ilyenkor is nagy könnyebbséget jelent, ha nem kell többoldalas dokumentációkat készíteni a módosításokhoz, hanem elegendő a megváltozott paramétereket frissíteni, és automatikusan el is készül az új kötvényünk.
A papírmentes szerződéskötés tehát nemcsak kényelmesebb, hanem fenntarthatóbb és hatékonyabb is, ami hosszú távon mind nekünk, mind a környezetünk számára előnyös megoldás! Ezt hívja a köznyelv win-win helyzetnek. Ha teheted, válts te is papírmentesen szerződést!
Bízom benne, hogy hasznosnak találtad ezeket az információkat! Ha így van, akkor jelezz vissza valamelyik social felületemen: Instán vagy Facebookon, hogy együtt örülhessek veled.